Ata’mızı Ziyaret

Yeni dönemimizin başlangıcı olan 04 Temmuz 2009’da, 2430. Bölge Dönem Guvernörü Hasan AKDUMAN, 2420. Bölge Dönem Guvernörü Nuri ÖZGÜR ve 2440. Bölge Dönem Guvernörü Selim YEĞEN ve eşleri önderliğinde resmi tören eşliğinde Dönem Başkanları ve eşleri, Kulüp Yönetim Kurulu üyeleri ve eşleri, Rotaryen dostlarımız ve eşleri, 2430. Bölge Rotaract Kulüpleri Başkanları ile birlikte her zaman izinde olduğumuz Ata’mızın huzuruna çıktık. Tören 3 Bölge Guvernörü tarafından Ata’nin Mozelesine çelenk koyulup, “şeref defteri”nin imzalanmasının ardından müze ziyareti ile sona erdi.  

3 Dönem Guvernörü tarafından bizler adına şeref defterine yazılanlar;

Yüce Önderimiz,
Türk Rotaryenleri ve 2009-2010 Dönemi “Rotary’nin Geleceği Sizin Ellerinizde” teması doğrultusunda görevi yeni devralmış yöneticiler olarak, ilerici, laik ve çağdaş Türkiye’ye hizmet etmek üzere, büyük bir özlemle ve artan bir bağlılıkla, ülkemizi ve varlığımızı borçlu olduğumuz, senin huzurundayız.

Görevimiz süresince, ilkelerine bağlı olarak, gösterdiğin “muasır medeniyet seviyesine çıkmak ve onu geçmek” hedefine uygun olarak çalışmak en büyük ülkümüz olacaktır. Bu amaçla, “Kendinden Önce Hizmet” anlayışı ile, en büyük illerimizden yurdumuzun en ücra köşelerine kadar hizmet götüreceğiz.

Ülkemizi uluslararası camiada ve Uluslararası Rotary’de, üniter yapısı, demokratik, laik ve çağdaş yüzü ile temsil etmek ve tanıtmak, milletimizin yüce kişiliğini gösterecek şekilde yurt dışında da faaliyet göstererek, ülkemizin dünya ülkeleri arasında yerini yüceltmek için çalışacağız.

Bizler, üzerimize düşen görevin güçlüğü ve öneminin bilincinde içinde, huzurunuzda, şükran, minnet ve en derin saygılarımızı sunarız.

4 Temmuz 2009

SELİM YEGEN M. NURİ ÖZGÜR HASAN AKDUMAN
UR 2440.
UR 2420 UR 2430
Bölge Guvernörü
Bölge Guvernörü Bölge Guvernörü