Gelecek Dönem Başkanlığı’na Rtn. Murat DOĞRU seçilmiştir

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 18 Mayıs 2017 Tarihli Genel Kurul Kararı ile, Gelecek Dönem Başkanlığı’na Murat DOĞRU seçilmiştir. Kendisini ve değerli eşi Nursun’u tebrik ederiz.
Rtn. Murat DOĞRU kulüp üyeliği sonrasında burs konusunda sorumluluk almış, Eğitim Desteği Komite Başkanlığı görevini 4 yıl süresince üstlenmiştir. Murat DOĞRU Rtn. Emre ÖZTÜRK 2015-2016 Döneminde Kulüp Genel Sekreterliği görevini yürütmüş, 2016-2017 Döneminde Kulüp Saymanlığı görevini yürütmüştür. 
Rtn Murat DOĞRU
1970, Ankara doğumludur.
1993 yılında ODTÜ, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun olmuş, 1998 yılında İşletme Master’ını tamamlamıştır.
İyi derecede İngilizce bilmektedir.
Yeşil, Malzeme, Bina ve Yerleşim Yeri Uzmanıdır.
Yeşil Bina, Yeşil Altyapı, çevreye duyarlı yapılaşma projeleri, bina ve altyapı inşaatları ve şehir-Bölge Planlama konusunda farklı projelerde görev almış çalışmalarını Türkiye’de ve yurt dışında yürütmüştür.
Yeşil Bina Uygulamaları, Yeşil Şehir ve Bölge Planlaması, İmar Planları ve Kentsel Tasarım, Ulaşım Etütleri ve Mimari Projeler konusunda çok sayıda çalışmaya teknik uzman olarak katkıda bulunmuş ve bunların önemli bir kısmında ise yöneticilik yapmıştır. 

Murat DOĞRU, 1999-2009 yılları arasında kamuda daire başkanı olarak görev almıştır.

Yeşil malzeme, bina ve yerleşme konusunda yurt içinde ve yurt dışında mühendislik ve danışmanlık hizmeti veren ECOBUILD Firmasının sahibidir.

Murat Doğru, Şehircilik, Tarihi Koruma ve Mimarlık alanında ulusal yarışmalarda jüri üyeliklerinde bulunmuştur.

Bunlara ilave olarak, kamuda görevli olduğu dönemde Ankara Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Temsilciliği görevini yerine getirmiştir.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen değişim programları mezunudur. Aynı zamanda bu programlarda yönetici olarak görev yapmıştır.

Murat DOĞRU, uzmanlık alanında, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, ABD, Kore, Hırvatistan, Çin, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 90’dan fazla uluslararası bildiri sunmuştur.
Amerika Bileşik Devletler Yeşil Binalar Konseyi Üyesidir. 

2017-2018 Dönemi BES ve Asamble Ana Komite Üyesidir. UR. 2430. Bölge, 2017-2018 Dönemi, Çevre Temiz Su ve Hijyen Ana Komitesi, Çevre Projeleri Sorumlusudur. Aynı zamanda Rotary Hatıra Ormanı projesi Koordinatörüdür. 2430. Bölge 2017-2018 Dönemi Bowling Hobi Grubunun Kurucu Başkanıdır. Murat DOĞRU, Rotary Eğitim Dostları Projesi 2430. Bölge Koordinatörüdür.  
Nursun DOĞRU, mesleki yaşamında LEED Sertifikasyonu, çevreye duyarlı yapılaşma, yeşil bina ve altyapı projeleri, bina ve altyapı inşaatları ve şehir-Bölge Planlama konusunda farklı projelerde görev almış, ve çalışmalarını Türkiye’de yürütmüştür. 1993’den bu yana Yeşil Bina Uygulamaları, Yeşil Şehir ve Bölge Planlaması, İmar Planları ve Kentsel Tasarım, Ulaşım Etütleri ve Planlaması, Kentsel Raylı Sistem Projeleri, AB-IBRD Projeleri ve Arazi Geliştirme-Gayrimenkul Değerleme Projeleri konusunda çok sayıda çalışmaya teknik uzman ve yönetici olarak katkıda bulunmuştur. Planlamanın mekânsal boyutunun yanı sıra; stratejik planlama, ekonomik, toplumsal ve hukuksal yönlerinde de görev almıştır. Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinde İmar Hukuku davalarında bilirkişi olarak görev yapmıştır. Nursun DOĞRU, 1993-1996 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde EGO Genel Müdürü danışmanlığı, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nda Ulaşım Plancısı görevlerini yürütmüştür. 1996-2003 yılları Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptığı dönemde Planlamanın İsari ve Hukuki Boyutu ve Kent Planlamanın Ekonomisi Lisans ve Yüksek Lisans derslerini vermiştir. 2002-2005 yılları arasında Ankara Bölge Koruma Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Nursun DOĞRU, 2003-2006 yılları arasında Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Projesinde Kamulaştırma Uzmanı ve Çevresel Yatırım Programları İdari ve Mali Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 2006-2012 yılları arasında Bilkent Holding’e bağlı TEPE İNŞAAT’da Arazi Geliştirme Müdürü ve LEED Yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır. 2009 tarihinden itibaren yeşil bina, yeşil yerleşimler ve yeşil altyapı  projeleri konusunda danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Nursun DOĞRU, LEED® Accredited Professional, yetkisine sahiptir. USGBC üyesidir.
Murat ve Nursun DOĞRU’nun Yiğit Bora DOĞRU adında Ankara bahçelievler Rotary Kulübü Interact Kulübü üyesi bir oğulları vardır.
Kendilerini yeni görevleri için tebrik ediyoruz.

Saygılarımızla,
Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü