KULÜBÜMÜZÜN 1598. DÖNEMİMİZİN 12. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1598. Dönemimizin 12. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. %75 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Mert ÖZMUT’un ani rahatsızlığı için geçmiş olsun dileklerini iletti ve kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda Kulüp Genel Sekreter Vekili Rtn. Gence ERDAĞI’ya söz verdi. Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn. Gence ERDAĞI’nın sunumu sonrasında, başkanımız Murat DOĞRU, Konuşmacımız Geçmiş Dönem Genel Sekreteri Rtn. Gence ERDAĞI’ya “Afrika Kenya Vahşi Yaşam Fotoğrafları” konulu sunumu için söz verdi. Kulübümüzün sanatçı dostlarımızdan olan Rtn. Gence ERDAĞI’nın sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Toplantımızın Göğe Selam bölümünde 29 Ağustos 2013’de aramızdan ayrılan ve ebediyete intikal eden kulübümüzün kurucu üyesi Rtn. Mesut SAYAN’ı rahmet ve minnetle andık.

Kardeş Kulübümüz olan Augusta Kulübünün Rotaryenlerinin İtalya’dan Ankara ve İzmir’e geleceklerini belirttik. GDB ve Vakif Komitesi Başkanımız Abdullah KÜREĞİBÜYÜK program hakkında bilgilendirme yaptı.Toplantı sonrasında Çankaya Sosyal Kalkınma Projesi Süt Tesisi Projemizin toplantısını yapacağımızı başkanımız ifade etti.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 5 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’den söyledi. “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir…” Mustafa Kemal ATATÜRK.

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.