6. Berdan Akalın Rotary Kulüpleri Bowling Turnuvası

 

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübümüzce, Burs Fonumuz Yararına, Kurucu Başkanımız rahmetli Berdan Akalın dostumuzun anısına 2010 – 2011 döneminden bugüne kadar her yıl yaklaşık 250 kişilik katılımla gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl da gelenekselleştirerek altıncısını düzenleyeceğimiz, "VI. Berdan Akalın Rotary Bowling Turnuvası" 20 Aralık 2015 Pazar günü saat 14:00 ile 17:30 saatleri arasında Ankara Bilkent Rollhouse Bowling Salonunda yapılacaktır. Guvernörümüzün de katılımıyla onurlandıracağı ve açılışını yapacağı turnuvaya katılımlarınızı bekliyoruz.

 

———————————————–

KAYIT ve ÜCRET:
22 kulvarda aynı anda gerçekleştirilecek turnuvaya katılacak takımlarımızın, aşağıda belirtilen şekilde takımlarını oluşturarak, en geç 11 Aralık 2015 Cuma günü akşamına kadar, takım isim listelerini komite başkanımız Rtn. Eşi Birgül Küreğibüyük’ün birgulkuregibuyuk@gmail.com e-posta adresine bildirmelerini rica ederiz.

 

Takım listeleri bildirilirken, Rotaryenler, Rotaryen eşleri ve Rotaract ve/veya Rotaryen çocukları ile takım kaptanının kim olduğu mutlaka belirtilmeli, takım kaptanının iletişim bilgileri de mutlaka yazılmalıdır.

 

Turnuvaya katılacak her kulübün, takım başı katılım bedeli olan 260.-TL’yi, 11 Aralık 2015 Cuma akşamına kadar Ankara Bahçelievler Rotary Kulübümüzün Yapı Kredi Bankası Güvenevler şubesindeki IBAN numarası TR 02 0006 7010 0000 0066 9754 58 olan hesabına Kulüp adı belirterek, “Bowling turnuvası katılım bedeli” açıklamasıyla göndermelerini rica ederiz.

 

Takım başı ödenecek 260.-TL bedele, takım oyuncularının ilk eleme turunda oynayacağı ikişer oyun ve finale kalırlarsa finalde oynayacağı birer oyun dahil olup, yedek oyuncu da dahil olmak üzere tüm oyuncuların birer adet ücretsiz içecek hakkı bulunmaktadır. Her yarışmacıya turnuva sonrasında kullanılmak üzere 1’er bowling oyunu hediye edilecektir.

———————————————–

KURALLAR:

Yarışmada her takımın hangi kulvarda yarışacağı turnuva öncesi çekilecek kura ile belirlenecek olup, takımların yarışacağı kulvarlara kulüp bayrakları asılacak ve isimleri yazılacaktır. Kulüp bayrakları turnuva öncesindeki Cuma günü toplantı yaptığınız otellerden tarafımızca toplanılacak, turnuva sonrasında takım kaptanlarına teslim edilecektir.

 

Takımların Oluşturulması:

1. Asıl takımda en az bir Rotaryen, en az bir Rotaryen eşi ve en az bir Rotaract veya Interact veya Rotaryen çocuğu bulunması gerekmektedir. Takımlarda en az bir kulüp üyesi Rotaryen olması kaydıyla, birden fazla eş veya birden fazla Rotaract veya interact veya Rotaryen çocuğunun yer almasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

2. Her takım birisi yedek, beşi de asıl oyuncu olmak üzere toplam altı kişiden oluşacaktır.

3. Hiçbir oyuncu diğer oyuncunun yerine atış kullanamayacaktır. Bu durum ve oyunun kuralları her kulvarda görevlendirilen hakemler tarafından takip edilecek ve kurala uymayan takımlar turnuvadan ihraç edilecektir.

4. Yedek oyuncular sadece asıl oyuncuların gelememesi veya sakatlanması durumunda oyuna katılabilecektir. Turnuva boyunca her takım sadece bir kez oyuncu değiştirebilecek olup, oyundan çıkan oyuncu, oyuna geri dönemeyecektir.

5. Yarışmanın ilk eleme turunda her oyuncu ikişer oyun oynayacak ve puan sıralaması belirlenecektir. Katılan takımların yarısı final turunda mücadele edecek ve bu turda da her oyuncu birer oyun oynayacaktır. Final turundaki puanlara eleme turundaki puanlar eklenmeyecek olup, finalde en yüksek puan alan takım birinci olacaktır.

6. Takımların yarışma günü en geç saat 13:30’da Bilkent Rollhouse Bowling Salonunda tam kadro olarak bulunmaları gerekmektedir.

7. Her kulüp bir takımla temsil edilecek olup, başvuru durumuna göre, boş kulvar kalması durumunda, iki takımla katılmak isteyen kulüplerimize, müracaat sıralarına göre öncelik tanınacaktır.

 

———————————————–

ANTRENMAN:

Bilkent Rollhouse Bowling salonunda turnuva öncesindeki günlerde antrenman yapmak isteyen takımlara, turnuva kayıtlarını yaptırmış olmaları ve önceden rezervasyon yaptırmaları şartıyla Bilkent Rollhouse Bowling salonunda, Bilkent Rollhouse sponsorluğunda hazırlanan kuponlar ile bir oyun ücretli ikinci oyun ücretsiz olarak oynanacaktır.

 

 

———————————————–
 

PROMOSYON:
Yarışma süresince gerek yarışmacıların, gerekse izleyicilerin tüm yiyecek ve içecek fiyatlarında Bilkent Rollhouse tarafından % 10 indirim uygulanacaktır.

 

———————————————–
 

 

KIYAFET YARIŞMASI:
Turnuvaya en ilginç kıyafetle katılan takımın ayrıca ödüllendirileceğini unutmayın. Ödül sahibini belirlemek üzere, tüm katılımcı ve seyirciler turnuva sırasında, kurulan sandıkta oy vermeye davet edilecektir. Takımınızı ve kıyafet tasarımınızı desteklemek üzere dostlarınızı da etkinliğimize davet edebilirsiniz.

 

———————————————–

ÖDÜL ve HEDİYELER:

Turnuvada ilk üç dereceye giren takımlara kupaları Guvernörümüzce takdim edilecektir. Turnuvaya en ilginç kıyafetle katılan takım ayrıca ödüllendirilecektir. Bu ödülün sahibi kulüp, tüm katılımcı ve seyircilerin turnuva sırasında vereceği oylarla belirlenecektir.

 

Yarışmanın birinci turu sonunda, en çok sayı kazanan bay ve bayan yarışmacılara da birer kupa takdim edilecektir.

 

Yarışmanın birincisi olan takımın tüm oyuncuları (6 kişi) ayrıca ödüllendirilecektir. Yarışma süresince yapılacak çekilişlerle gerek yarışmacılara, gerekse izleyicilere sürpriz hediyeler dağıtılacaktır. Turnuva ve çekilişten elde edilecek tüm gelir Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Burs Fonuna aktarılacaktır.

 

———————————————–

ÇOCUKLAR:
Çocukları da unutmadık. Turnuva süresince çocuklar için ayrı bir alanda Ankara Bilkent Rollhouse ev sahipliğinde çeşitli eğlence ve aktiviteler düzenlenecektir.

 

———————————————–
 

ÇOCUK GELİNLER:
Çocuk gelinler projemiz ile ilgili olarak gelir elde amaçlı bir standımız olacak. Bu standda tamamen eşlerimizin emeği olan, uzun süredir geceli gündüzlü çalıştıkları ve ortaya çıkardıkları el işi yılbaşı süsleri satışa sunulacaktır. Birbirinden güzel süsleri görmeniz ve projemize destek vermeniz için standımıza bekliyoruz.