Ankara Bahçelievler Rotary ve Rotaract Kulüplerimizce 17-20 Mart 2011 tarihleri arasında Kızılcahamam Patalya Termal Otelde 18-22 yaş arasındaki gençlere yönelik düzenlenecek 66. RYLA için online başvurular www.ryla66.com sitesinden yapılabil

Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA)

Her yıl, Rotary kulüpleri tarafından binlerce genç Rotary’nin sponsorluğunda düzenlenen liderlik eğitimi seminerlerine (RYLA) katılır. Bu seminerler sonunda yapılan seçimlerde seçilenler, uluslararası düzeyde başka ülkelerde organize edilen RYLA seminerlerine bölgelerinin sponsorluğunda gönderilirler. Yaşları 14 ile 30 arasında değişen, seçkin gençlerden oluşan gruplar, samimi bir ortamda ikinci kez bir hafta süresince liderlik eğitimi alırlar. Kişisel gelişimi destekleyen, liderlik vasıfları kazandırmayı ve iyi yurttaşlık bilincini aşılamayı amaçlayan bu eğitim, münazaralar, karşılıklı sohbetler ve sosyal etkinliklerden oluşmaktadır. Bu faaliyetin İngilizce olan adı “Rotary Youth Leadership Awards (RYLA) ülkemizde “Rotary Yarının Liderlerini Arıyor” olarak tercüme edilmiştir. Bu program, Camp Royal, Camp Enterprise, Youth Leaders Seminars, Youth Conferences, yani Girişimcilik Kampları, Genç Liderlik Seminerleri, Gençlik Seminerleri, Gençlik Konferansı gibi başka adlarla da anılmaktadır.

 

Bu yıl 66.sı Ankara Bahçelievler Rotary ve Rotaract Kulüpleri tarafından düzenlenen 66.RYLA’nın başvuruları www.ryla66.com internet sitesinden online olarak yapılabilmektedir.18-22 yaş arası Lider Adayı tüm gençlerimizin başvurularını bekliyoruz.