ARTANKARA 4. Çağdaş Sanat Fuarına “ÇOCUK FELCİNE SON- END POLIO NOW” projesi ile katılım.

Geçmiş Dönem Başkanımız Emre ÖZTÜRK döneminde başlamış olan ART ANKARA 3. Çağdaş Sanat Fuarı ve sanatçılarla işbirliği halinde yürüttüğümüz projemiz bu  dönem de devam edecektir.

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü olarak, “Çocuk Felcine Son-END POLIO NOW”  teması ile, Ankara’da 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında ATO Kongre Merkezinde gerçekleşen ART ANKARA 3. Çağdaş Sanat Fuarı’na (3. Contemporary Art Fair) bir stand ile katıldık. Bu dönem de bu projemiz aynı şekilde devam edecek.

20 ülkeden gelen 600 sanatçının, 2 bin eserinin  10 bin metrekarelik alanda sergilendiği 3. ARTANKARA Fuarını, her yıl 40.000 kişi ziyaret etmektedir. 2016 yılında, standımızı ziyaret eden sanatsever ve sanatçılara, Çocuk Felci, etkileri, Dünya’da ve Türkiye’de Rotary ve Rotary’nin çocuk felcine katkıları konusunda bilgi verildiği gibi bu yıl da aynı şekilde sanatçılara ve ziyaretçilere projelerimiz ile ilgili bilgiler verilecektir.

Standımızı ziyaret ederek, Ek’teki broşürde detayı verilen “Çocuk   Felcine Son/ End POLIO NOW ” projemize  eser bağışı ile katkıda bulunan sanatçıların resimleri, Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü tarafından Mayıs ayında RC Müzayede’de satışa sunulması ve elde edilen gelir ile binlerce çocuğun aşılanması sağlanacaktır. Geçen sene, aynı yöntem ile, Kulübümüz tarafından sağlanan gelir ile 40.000 çocuğun aşılanması sağlanmıştır.

4 gün boyunca sanatçılardan bağış niteliğinde eserler toplanacak, adresimizi alan sanatçılardan eser bağışı sağlanacaktır.

Başladığı 1985 yılından bu yana 124 ülkeden yalnızca 2 ülkeye inen çocuk felci hastalığına sebep olan virüsü yeryüzünden silmeye yönelik yürütülen projede, bugüne kadar 2.5 milyar çocuk aşılanmıştır. Geçtiğimiz yıl Nijerya’da yok edilmeye çalışılan virüs ile Afrika kıtası, virüsün görülmediği kıtalara eklenmiş oldu. Afganistan ve Pakistan’da yapılacak aşılamalar ile hastalığın yeryüzünden tamamen silinmesi hedeflenmektedir.

Komite başkanımız Emre ÖZTÜRK bu konuda çok büyük emekler vermiş, özel hayatında sanata ve sanatçıya değer veren bir geçmiş dönem başkanımızdır. Bu yıl da projenin komite başkanı GDB Emre ÖZTÜRK’dür. Kendisine geçmiş yıllarda göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı bir defa daha teşekkür ederken, bu yıl da yanında olduğumuzu bir defa daha hatırlatıyoruz.