Başkanın Mektubu

WhatsApp Image 2023-09-05 at 17.55.42

Ankara Bahçelievler Rotary kulübünün 2023-2024 döneminde eşim Tuba ile birlikte dünyaya umut olma amacı ile başkanlık bayrağını devraldık. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan bu dönemde bu görevi yürütmek hiç şüphesiz büyük bir onur olacaktır. Bu anlamlı yılda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adeta biz Rotaryenleri tarif edercesine söylediği “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür.” olan biz rotaryenler; dil, din, ırk fark etmeksizin hizmetlerimizle hem ülkemiz de hem de dünya da insanlara umut olmak için var gücümüz ile çalışacağız.

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü olarak bu yıl birçok hayata dokunmak, bir çok çocuğu güldürmek ve ne olursa olsun kendimizden önce hizmet etmeyi unutmayarak toplumun her kesimi için yaşanabilir bir ülke, daha adil şartlar ve daha güzel bir ülke yaratma amacı ile çaba göstermeye devam edeceğiz.

Kulübümüz de her üyemizin sadece bir kez tadabildiği başkanlık görevine layık olmak ve kulübümüzün 38 yıllık hizmetler ile dolu geçmişine bu yıl yeni hizmetler ekleyerek bayrağı bir sonraki dostumuza devretmek için olanca gücümüzle çalışacak, yorulsak bile dostlarımızın ve hizmet aşkının verdiği güçle durmadan çaba harcayacağız.

Yapacağımız hizmetlerde hiç kuşkumuz yoktur ki 2430. Bölge Guvernörümüz Teoman Kaynar ve eşi Merve en büyük destekçilerimizden olacaktır. Yapacağımız her projede, her etkinlikte, her hizmette bizlerin arkasında olduklarını bilerek daha güçlü ve daha özgüvenli olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılının tüm Rotaryenlere, ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, tüm 100. Yıl başkanlarıma  başarılar diliyorum.

Rtn.Ercan Akdoğan
Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü
2023-2024 Dönem Başkanı