Haluk YÜCEEL 2009 - 2010 Dönem Başkanı
30 AĞUSTOS ALAGÖZ MÜZESİ VE DUA TEPESİ GEZİSİ 30 Agustos Zafer Bayramı’nın 87. Yıldönümü dolayısıyla Pazar sabahı saat 10:30’da Belpa’da bulusarak önce Alagöz Karargah Müzesi gezdik, ardından Dua Tepesi’ne çıktık. Alagöz Karargah Müzesi Misafir Defteri’ne Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü Üyeleri olarak düştüğümüz not aşağıdadır: “Milli Mücadele’nin dönüm noktası olan Sakarya Savaşları’nda Başkumandan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının savaş yönettigi karargâh binasında, büyük bir duygu seli içerisinde o günlerin havasını soluduk. Bize bugünleri kazandıran Büyük Komutan Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını ve bu uğurda canını seve seve feda eden şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü”devamı… |
|
6 – 7 KASIM ATAMIZI ANMA ETKİNLİĞİ:Dönem Guvernörümüz Hasan AKDUMAN’in Atatürk Haftası ile ilgili kulübümüze gönderdiği mektup
“Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.” Mustafa Kemal Atatürk Atamızın söylediği gibi vatana hizmetini sağlığının önünde tutarak kısacık hayatında hasta ve yok olmaya yüz tutmuş olan imparatorluk küllerinde yeni, modern bir ülke ve millet inşa eden, yaptığı devrimleriyle dünyanın birçok ülkesine ışık olan Cumhuriyetimizin kurucusu, bizlere özgürlüğümüzü ve bağımsızlımızı sağlayan liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71.senesi. |
|
ÇOCUKLARDA DURUŞ BOZUKLUĞU SEMİNERLERİ:Başta Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin değerli üyesi Dr. Fizyoterapist Gül Deniz YILMAZ olmak üzere, Funda ERSAN Kardeşim ve sevgili Rotaractlarımızla birlikte, tam 21 İlköğretim Okulunda 8.000’i aşkın öğrenciye, öğretmenlerine ve bir kısım veliye “Okul Çağı Çocuklarına Duruş Bozukluğunun Önlenmesi ve Omurga Sağlığının Korunması” konusunda seminerler verdik. Bu seminerlerin yanı sıra, onlara Rotary’i anlattık, Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkmalarını öğütledik. Hazırladığımız broşürler eğitim alan tüm çocuklarla birlikte onların anne ve babalarına da iletildi. Web sitesi olan okullarda verdiğimiz eğitimler yayınlandı. Sonuç olarak; bu dönem sadece bu proje ile en az 25.000 kişi, Rotary’i ve Bahçelievler Rotary Kulübünün varlığını öğrendi. Çocuklarda Duruş Bozukluğu Seminerleri Proje Sunumu için lütfen tıklayınız Çocuklarda Duruş Bozukluğunu gidermeye yönelik projede görev alan fizyoterapistler Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Onay Yazisi Okul Çağı Çocuklarına Duruş Bozukluğunun Önlenmesi ve Omurga Sağlığının Korunması Seminerlerimiz Seminerlerimizden Bazıları: Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Seminerimiz Ziraat Mühendisleri İlköğretim Okulu Seminerimiz Turhan Feyzioğlu İlköğretim Okulu Seminerimiz Bilim Koleji Seminerimiz Ahmet Barındırır İlköğretim Okulu Seminerimiz MEV Özel İlköğretim Okulu Seminerimiz Karapürçek İlköğretim Okulu Seminerimiz Gökçe Karataş İlköğretim Okulu Seminerimiz Bilgi İlköğretim Okulu Seminerimiz Bilkent İlköğretim Okulu Seminerimiz Aykan Koleji Seminerimiz Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Seminerimiz Melek İpek İlköğretim Okulu Seminerimiz Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu Seminerimiz Öğretmen Necla Kızılbağ İlköğretim Okulu Seminerimiz Maltepe İlköğretim Okulu Seminerimiz Yeşiltepe İlköğretim Okulu Seminerimiz Özel Nesibe Aydın Okulları Seminerimiz |
|
EŞLEŞMİŞ BAĞIŞ PROJESİ KAPSAMINDA
KASTAMONU ROTARY KULÜBÜ İLE BERABER KASTAMONU ŞERİFE BACI KADIN HASTALIKLARI VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİNE CİHAZ BAĞIŞI: Tünel Fototerapi Cihazı: Yoğun Bakımda yeni doğan sarılığı nedeniyle yatan ve bazen Kan Değişimi gibi oldukça riskli bir işleme tabi tutulan bebeklerin ileri bir merkeze sevk edilmeden ve cerrahi bir girişime gerek kalmadan tedavi edilmelerini sağlamaktadır.
Ventilatör cihazı: Düşük doğum ağırlığı ile doğan, gelişme geriliği olan riskli ya da solunum sistemi problemleri ile solunum cihazı ile yaşamı mümkün olan bebeklerin tedavisi için kullanılan cihazdır. devamı…
|
|
“OKULLAŞAN CEZAEVİ” PROJESİ:Bahçelievler Rotary Kulübümüz ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen, GDB Yaşar KAYNAK ve Rtn. Necil BÜYÜKPAMUKÇU dostlarımın özverili çalışmalarıyla “Okullaşan Cezaevleri” projemiz kapsamında Sincan L2 tipi Cezaevi’nde Kişisel Gelişim Semineri verdik. Ayrıca, Meslek Eğitimi Seminerinde kullanılmak üzere mahkumların ihtiyaçları olan malzemeleri temin ettik. devamı… | |
Kardeş Kulübümüz olan UR 2110. Bölge İtalya Agusto Rotary Kulübü’nün, Spastik Çocuklara Eğitim Veren Vakfa Özel Teçhizatlı Minibüs Temini Projesine 1.000 € katkıda bulunduk. devamı… Dönemimizde tam 24 adet bursiyerimize maddi desteğin yanı sıra, manevi destek olmaya da çalıştık. Onlarla her ay birlikte olmaya, sohbet etmeye özen gösterdik. Bu sohbetlerimizde; bazen onların, bazen ülkemizin sorunlarından, onların geleceklerinden, beklentilerinden, daha çok da Atatürk’ten konuştuk.Gençlerimize ve engellilerimize yeni ufuklar açmak üzere; 2 çocuğumuzun engelli ve 5 çocuğumuzun Ryla seminerlerine katılımlarını sağladık. Bilkent İlköğretim Okulu’na Atatürk Köşesi yaptık. devamı… |
|
Rotary Yeşiltepe İlköğretim Okuluna su pınarı temin ettik. Atatürk’ü Anma Etkinliği Kapsamında öğrencilerini Anıtkabir’e götürdük. Ayrıca, öğrencilerin Veda Filminin gösterimine götürülmeleri ile ardından yapacakları Anıtkabir ziyaretlerinin gerçekleşmesinde de Kulüp olarak katkı ve destek verdik. GDB Namık KODAMAN, Rtn. Murat İŞÇİ dostlarım sayesinde Rtn. Ender KARTAL ve Rtn. Çağrı ARTUNER dostlarımızı kazandık. Kulüpçe, Haiti’deki depremzedelerin yaralarına merhem olmaya çalıştık. Meslek Ödülümüzü Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK’a verdik. |