Levent ÇOLAK 2010 – 2011 Dönem Başkanı

Levent ÇOLAK 2010 - 2011 Dönem Başkanı

 • Rotary LÖSEV Elele Projesi
  • Fazıl Say’ın menajeri ile 1,5 yıl önce yapılan anlaşma sonucunda gerçekleşen resital bedeli LİMAK Holding, Eko İnşaat, Aydıner İnşaat, Çamlıca Süt ürünleri firmalarının sponsorluk bedelleri ile ödenmiş olup, My Bilet bilet satış or­ganizasyonunun hiçbir komisyon ücreti talep etmeden biletlerin satışını gerçekleştirmesi ile proje hedeflerine ulaşmıştır. 2430 Bölgede ki tüm Rotaryenlere ve My Bilet üyelerine e-posta ile yapılan duyurular ve konser afişleri ile duyurulan resitalin biletleri (750 adet) 3 gün içerisinde tükenmiştir. Bilkent Üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucunda, Bil­kent Üniversitesi, Konser salonu ve piyano için herhangi bir ücret talep etmemiştir.
 • 66. RYLA Eğitim Semineri
  • Türkiye’nin Çeşitli illerindeki Üniversitelerinden 36 gencimizin yanı sıra, 2 Azerbaycanlı Rotaractımızın katılımıyla toplam 38 gencimize yönelik liderlik eğitimi verildi. Eğitim kapsamında konusunda uzman 15 kişinin konuşmalarının yanı sıra dans ve drama dersleri takım oyunları ve sosyal etkinlik uygulamaları da yapılmıştır. Gençlerimize eğitimin son gecesinde gala gecesi düzenlenerek katılım sertifi­ka töreni ve ödül töreni gerçekleştirilmiştir. RYLA eğitim semineri birincisi belirlenmiştir. RYLA eğitim semineri posterleri Ankara’da tüm üniversite kampüslerinde yer alan pano­lara gerekli izinler alındıktan sonra asılmıştır. Duyuruların yapılmasının yanı sıra böylece Rotary’nin tanıtımı da gerçekleştirilmiştir.
 • 61. RYLA’ya Bursiyerimizin Gönderilmesi
  • 2430. Bölgede düzenlenen 61. RYLA liderlik eğitim seminerlerine bursiyerimiz, üniversite öğrencisi kulüp bütçemizden gönderilmiştir.
 • Enerjini Verimli Kullan Enerjisiz Kalma Eğitim Semineri
  • 2430. Bölgede düzenlenen 62. RYLA liderlik eğitim seminerlerine Bahçelievler Rotaract Kulübümüzden bir Rotaractımız kulüp bütçemizden RYLA seminerine gönderilmiştir.
 • Memenizi Korumak Sizin Elinizde Farkında mısınız?
  • Prof. Dr. Ayşegül Özdemir tarafından 2 saat süreli semi­ner, seminer öncesi ve sonrası farkındalık anketlerinin uygulanması ve meme sağlığı ve Rotary bilgilerinin bulunduğu Bahçelievler ROTARY kulübü tarafından hazırlanan broşür dağıtımı
 • Kendi Kendime Meme Muayenesi Eğitim Semineri
  • Meme kanserinin teşhis ve tedavisinde farkındalık yaratmak, kendi kendine meme muayenesini uygulamalı olarak anlatmak
 • Samsun İlkadım Rotary Kulübü Bedensel Engelliler Kampına Engelli Bir Gencimizin Gönderilmesi
  • Ağustos ayında Samsun’da Samsun İlkadım Rotary Kulübü tarafından organize edilen Bedensel Engelliler Yaz Kampına İsmail Elma isimli bir engelli gencimiz kulüp bütçemizden gönderilmiştir.
 • 1. Berdan Akalın Rotary BowlingTurnuvası
  • Ankara’daki Rotary ve Rotaract kulüplerinin katılımıyla 28 Kasım 2010 tarihinde Bil kent Rollhouse Bowling Salonunda, kurucu başkanımız adına düzenlediğimiz”I. Berdan Akalın Rotary Bowling Turnuvası
 • Eşler Adına Bir Bursiyer Öğrenci Okutmak ve RYLA Eğitim Seminerine Göndermek
  • Her ayın ilk cumartesi geleneksel hale gelen ve dönem başında hangi aylarda kimlere gidileceği belirlenen ve evlerde gerçekleştirilen eşler toplantılarında hem dostluk bağlarının kuvvetlendiği, hem de kulüp projelerinin konuşulduğu ve planlamaların yapıldığı toplantılarda toplantılara katılan eşlerimizden toplantı sırasında bursiyer öğrenci okutmak için para toplanması, toplantılara katılamayan dostlarımızdan ise kulüp saymanımız tarafından mutat toplantılarda bur­siyer ücretlerinin alınması ile gerçekleştirilmektedir. Eşlerimiz adına da bir sayman belirlenmiştir. Tüm hesaplamalar bu sayman eşimiz tarafından yapılmakta olup, kulüp bütçesine dahil edilmemektedir.
 • ROTARY’nin Tanıtılması
  • Rotary’nin tanıtılmasına yönelik olarak, “Enerjini Ve rimli Kullan Enerjisiz Kalma” ve “Memenizi Korumak Sizin Elinizde Farkında mısınız?” eğitim seminerleri kapsamında projelerin yanı sıra Rotary’nin de tanıtıldığı 3000 adet 8 sayfalık broşür, sponsorumuz İGLO dondurulmuş Gıda firması tarafından bastırılmıştır. Bu broşürlerin bir kısmı yapılan seminerler sırasında dağıtılmış olup, ikinci yarıyıldaki eğitimlerde de dağıtımına devam edilecektir. Bu broşürlerin iki sayfası ROTARY bilgile­rine ve tanıtımına ayrılmıştır. Diğer yandan Rotary’nin tanıtılmasına yönelik olarak yapılan projelerle ilgili Basın Bültenleri oluşturulmuş ve Kanal D Televizyonunda her sabah yayınlanan “Günaydın” programının yapımcısı ve spikeri İrfan Değirmenci’ye verdiğimiz Meslek ödülü 2 kez, ve Bowling Turnuvamız bir kez, Chopin Piyano yarışmamız ise 5 kez olmak üzere ilk altı ayda kulübümüzle ilgili 8 haber yazılı medyada yer almıştır. Rotary Kül­tür Elçileri ve Doğumunun 200. Yılında Chopin Ulusal Piyano Yarışmamızla ilgili olarak da 3 kez canlı TV, bir kez de canlı radyo programlarına katılım sağlanarak projelerin özelinde Rotary’nin tanıtımı yapılmıştır. Bunların dışında 22 Ekim’deki Meslek Hizmetleri ödül törenimizden sonra 24 Ekim’de yayınlanan ilk Günaydın haber programında Sayın İrfan Değirmenci Kanal D ekranlarında kendisine verdiğimiz meslek ödülünü tüm Türkiye’deki izleyicilerle paylaşmıştır. 2 Mart 2011’de gerçekleştirilen Fazıl Say piyano resitalinde 750 kişilik izleyici grubuna resitalin açılış konuşması olarak Kulüp başkanı tarafından yapılan konuşmada da ROTARY tanıtımı ve bilgileri verilmiştir. Fazıl say piyano resitali haberleri Radyo Mydonose ve My bilet organizasyonluğunda duyurulmuş olup, hazırlanan afişte de Rotary amblemleri yer almıştır. Resital öncesinde ve sonrasında da basında geniş yer verilmiştir.
 • Toplum Liderleri Geliyor (Gazi Üniversitesi)
  • 6. Grup Kulüpleri olan Ankara, Başkent ve Gazi Rotary
 • Pakistan Sel Felaketi Yardım Kampanyasına Destek
  • Pakistan Sel Felaketinde zarar görenler için 2430. Bölgemiz ve Kızılay işbirliğiyle düzenlenen yardım kampanyasına katılım sağlanarak 5.500.-TL bağış verilmiş ve Kulübümüz adına yapılacak bir Mevlana Evinin yanı sıra bir başka Mev­lana Evinin yapımına da destek sağlanmıştır.
 • Üniversite Öğrencilerine Burs Verilmesi
  • Ankara’daki üniversitelerde okuyan ekonomik imkanı sınırlı ve Atatürk ilkelerine bağlı 22 gencimize THEV üzerinden aylık 150.-TL burs ver­ilmektedir. Bu dönem bur verilen 22 gencimizden bir tanesinin bursu eşlerimizin eşler toplantıları sırasında aralarında oluşturdukları fondan, diğerleri ise kulüp bütçemizden sağlanmaktadır.
 • İilköğretim Okuluna Projeksiyon Cihazı Teminiz
  • Guvernör ziyaretimizin olduğu gün, Bölge Guvernör yar dımcılarımız ile Guvernörümüz eşliğinde cihaz teslim edildi ve öğrencilerle sohbet edildi.
 • Doğumunun 200. Yılında Chopin Ulusak Piyano Yarışması
  • Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin destekleriyle Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile ortak gerçekleştirdiğimiz “Doğumunun 200. Yılında Ro­tary Ulusal Piyano Yarışması” 2-5 Aralık 2010 tarihleri arasında Türkiye’nin 7 farklı ilinden genç piyanistin katılımıyla yapılmıştır. İlk üç dereceye girenlere parasal ödüller verilmiş olup, birinci yarışmacıya Başkent Üniversitesi ve Polonya Büyükelçiliği’nde birer adet resital imkanı sağlanacaktır. Yarışmada ayrıca 3 yarışmacı da özel ödül sahibi olmuştur. Yaklaşık 250 izleyi­cinin katıldığı ödül töreni ve konser, Habertürk, Sabah ve Hürriyet gazeteleri ile Bütün Dünya ve Andante Müzik Dergisinde haber olmuştur. Ayrıca yarışma öncesi ve sonrasında Kanal B Tel­evizyonunda canlı yayınlanan Biz Bize programında iki kez, Radyo Başkent’de de bir kez yarışma ve Rotary’nin konuşulduğu programlara katılım sağlanmıştır. Duyurular Radyo Mydonose ve Mydonose Türkçe Pop’da 2-4 Aralık Tarihleri Arasında Günde 4 kere Kültür ve Sanat Haberler­inde Duyuruldu. Ayrıca yarışma için birweb sitesi oluşturulmuştur. On line başvurular alınmıştır.
 • Okullaşan Cezaevleri – Sincan Fl Tipi Kapalı Cezaevindeki Ahşap Ve Mobilya İşleri Atölyesinde Meslek Edindirme Kursları
  • Okullaşan Cezaevleri Projesi kapsamında Sincan Fl Tipi Kapalı Cezaevindeki Ahşap ve Mobilya İşleri Atölyesinde Meslek Edindirme Kurslarının açılmasına yönelik olarak gerekli çalışmalar yapılmış, eğitimlerde kullanılacak cihaz ve malze­meler temin edilerek dönemin son altı ayında hükümlü ve tutuklulara yönelik ikişer aylık 3 dönem meslek edindirme kursu açılması sağlanmıştır. Kursların açılabilmesi için cezaevi yetkilileri ile görüşülerek, ihtiyaçlar tespit edilmiş ve sponsorlar bulunarak gerekli techizat ve malzemeler temin edilmiş, cezaevi müdürlüğü ile görüşülerek cezaevi bünyesinde görevli eğitmenlerin projede yer almasına yönelik organizasyon yapılmıştır. Proje kapsamında haz­iran ayı sonuna kadar ikişer aylık 3 dönem meslek edindirme kursu yapılmaktadır.
 • Gençlik Değişim Programları Uzun Dönem Değişim Programına Öğrenci Gönderilmesi
  • Uzun dönem gençlik değişim programlarına birer öğrenci için başvurulmuş, bu kapsamda gelecek dönemde bir uzun dönem değişim öğrencisine ev sahipliği yapma yönünde taahhütte bulunulmuştur. Kulübümüz adına gidecek olan öğrencimiz Brezilya Recife’de bir rotaryen ailede bir yıl eğitimine davam edecektir.
 • Rotary Kültür Elçileri
  • Başkent Üniversitesi, Kanal B Televizyonu ve Müzeler Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğümüz Rotary Kültür Elçileri projemizle, bursiyerlerimiz, Rotaractlarımız ve üniversiteli gençlerden oluşan 16 gönüllü gencimize Ankara’nın Kül­tür Mirası hakkında Başkent Üniversitesi bağlıca kampusunda ders saatleri dışında üçer saatlik 6 teorik ve Anıtkabir ve Anadolu Medeniyetleri Müzesinde 2 uygulamalı eğitim verilmiş olup, Ankara Kalesi ve Gordion gezilerinden oluşan iki eğitim gezisi olarak pro­gram gerçekleştirilmiştir. Eğitimin tamamlanmasını müteakip yapılacak sertifika tören­inin ardından, projenin İkinci aşamasında proje kapsamında yetiştirilen Rotary Kültür Elçilerimizle Ankara içi ve dışındaki ilköğretim okulu öğrencilerine günübirlik Ankara Kültür Gezileri yaptırılacaktır. Rotary Kültür Elçileri projemiz kapsamında Kanal B Tel­evizyonunda canlı yayınlanan 11Yaşayan Kültür Mirası” programında projenin yanı sıra Rotary’nin tanıtımına yönelik olarak açıklamalarda da bulunulmuştur.
 • Meslek Hizmetleri Ödülünün Verilmesi
  • Meslek Hizmetleri ayı olan Ekim ayı içerisinde KanalD Televizyonunda her sabah canlı yayınlanan “Günaydın” haber programının yapımcı ve sunucusu Sayın İrfan Değirmenci1ye dönemimizin Meslek Hizmetleri Ödülü takdim edilmiştir. Bu ödül ile ilgili Hürriyet ve TED Kolejliler Dergisinde haberler yayınlanmış olup, aynı zamanda 24 Ekim 2010 tarihindeki programında canlı yayında İrfan Değirmenci ödülünü Türk kamuoyu ile paylaşmıştır.
 • Gençlik Değişim Programları Kısa Dönem Değişim Programına Öğrenci Gönderilmesi
  • Kısa dönem gençlik değişim programlarına iki Örenci için başvurulmuş, bu kapsamda gelecek dönemde iki kısa dönem değişim öğrencisi kulübümüz adına kamp programlarına katılacaklardır.
 • “Lösemi Tedaviside İlik Nakli İçin LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyüne Doku Tipleme Cihazı Temini” Küresel Bağış
  • 2430. ve 5360. Bölgeler ile Calgary North ve Ankara Bahçelievler Rotary Kulübümüz tarafından, LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyüne “Lösemi Tedavisinde İlik Nakli11 başlıklı 74.500.-USD bütçeli ilik nakli öncesinde donörler ile has­ta çocukların ilik eşlemesinde kullanılacak tıbbi cihaz temini ve kullanıcı eğitimi içerikli GG 25166 numaralı küresel bağış projemiz 28 Şubat 2011 tarihinde onaylanmıştır. UR Vakfından bağoşlanacak 28.500.-USD ile bölgemizin en büyük küresel bağış projesi he­sap açılarak paraların yatırlıma aşamasında olup, cihaz tesliminin Nisan ayı sonunda yapılması hedeflenmiştir.
 • Dostluk Değişim Programı
  • Eskişehir’den Ankara’ya gelen misafirler ilgili kulüp üyelerinden oluşan komite tarafından karşılanacak ve Ankara’nın tarihi ve turistik yerl­eri gezdirilerek, evlerde misafir edileceklerdir. Daha sonrada Samsun’a gidişleri organize edilecektir.
 • 2430. Bölge Konferansı Karşılama Komitesinde Görev Alma
  • 2430. Bölge Konferansında Guvernörümüzce kulübümüze verilen Karşılama Görevini, kayıt komitesi ile koordineli biçimde başarılı biçimde yürüt­mek üzere Geçmiş Dönem Başkanlarımızdan Kadri Güneş dostumuz görevlendirilmiş olup, kulüp üyelerimizle yapılan görüşmeler sonucunda konferansa en az 20-25 kişiyle katılmak üzere çalışmalar yapılmıştır.
 • Küresel Bağış Portalı Açılması
  • Dönemimizde İngilizce olarak da yayına giren, zen içerikli ve haftada en az 3 kez güncellenen www.bahcelievler-rotary.org.tr adresli WEB sitemiz üzerinde Uluslararası kullanıma açık bir Küresel Bağış portalı da oluşturarak, Küresel Bağış projelerinde ortak arayan tüm Rotary Kulüplerinin buluşmasına olanak sağlanarak Türkiye1de bu konuda bir ilk olunmuştur. Kulüpler bu portala kolaylıkla bilg­ilerini girebilmekte ve güncelleyebilmektedirler.
 • Ankara Bahçelievler Interact Kulübü Kurulması