Necil BÜYÜKPAMUKÇU 2011-2012 Dönem Başkanı

Necil BÜYÜKPAMUKÇU 2011-2012 Dönem Başkanı

  • Küresel Bağış: Vakıf Komitemiz tarafından yürütülecek Küresel Bağış programı çerçevesinde yurtdışından ilgili kulüpler bulunarak ve Vakıf desteği ile belirlenen bir köye süt tesisi kurulacaktır. Bu proje kapsamında kurmayı hedeflediğimiz Rotary Toplum Birliği’nin 15 Temmuz 2011 tarihinde kurulum işlemleri tamamlanmış ve 24 Ağustos 2011 tarihinde UR’den sertifikasını almıştır.
  • Anaokulu Bezeme Projesi: Belirlenecek bir anaokuluna ihtiyacı olan tefrişat kulübümüzce yapılacaktır. Halihazırda uygun bir anaokulunun bulunmasına çalışılmaktadır.
  • 23 Nisan Haftası Etkinliği: İlknur Güntürkün Kalıpçı ile işbirliği çerçevesinde Atatürk’ün Zeybek’i modern bir uluslararası dans formatına sokma rüyasına paralel olarak mümkün olursa bir Orkestra veya müzik grubu desteği ile müzikli bir dans gösterisi 23 Nisan Haftası Etkinliği olarak bölgemizde sunulacaktır. Bu amaçla kulübümüz üyelerinden, İlknur Hanım ve menajerinden oluşan bir ekip çalışmalara başlamıştır.
  • LOSEV Opera Projesi: LOSEV yararına kulüp üyemiz Murat Yakın dostumuzun yazdığı LOSEV’in kuruluşundan bugüne kadar olan gelişim sürecini anlattığı opera Bilkent Gençlik Orkestrası eşliğinde Aralık ayında gerçekleştirilecektir.
  • Enerjini Verimli Kullan Enerjisiz Kalma Projesi: 2010-2011 döneminde başlayan ve okullarda enerji verimliliğine yönelik seminerlerin Rotaractlarımızın skeçleriyle renklendirildiği projemiz bu dönem de devam ettirilecektir. Bu sene Rotaractlarımızda kız öğrenci sayısındaki azalma sebebiyle skeç provalarına henüz başlanamamıştır ancak üniversitelerden öğrenciler ile bu açığın kapatılması yolunda çalışmalar devam etmektedir.
  • Toplum Liderleri Geliyor: Geçtiğimiz dönem Gazi Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri ve İktisat Fakültesi öğrencilerine yönelik yaptığımız TLG projemiz, geçen dönem 6.Grup Kulüplerini oluşturulan Kulüp Başkanlarının 2011-2012 döneminde de bu projeyi devam ettirme arzu ve taahhütleri ile bu sene de devam ettirilecektir. 4 kulübün Geçmiş Dönem Başkanları ve Dönem Başkanları yaptıkları 2 toplantı ile TLG programını oluşturmuştur. TLG 22 Ekim’de başlayıp yaklaşık 3 ay devam edecektir..
  • Berdan Akalın Bowling Turnuvası: Aynı zamanda bir fon oluşturma etkinliği de olan Bowling Turnuvası projemizde geçen seneki gibi tüm bölge kulüpleri davet edilecek etkinliğimize Ankara’daki kulüplerin eksiksiz katılmaları için gerekli çalışmalar yapılacaktır. 2011-2012 dönemi Bowling Turnuvamızın Aralık ayı içerisinde yapılması için Bilkent Rollhouse ile gerekli görüşmeler ve rezervasyon yapılmıştır.
  • Bahçelievler Rotary Ormanı Projesi: İlk olarak merhum Vural Akman zamanında başlayan ağaçlandırma projemiz geçen sene olduğu gibi bu sene de devam ettirilecektir.
  • Duruş Bozuklukları Eğitimi: Okul Çağı Çocuklarına Duruş Bozukluğunun Önlenmesi ve Omurga Sağlığının Korunması Konusunda 2009-2010 döneminde başlatılan projemizin bu sene de devam ettirilmesi için Türkiye Fizyoterapistler Derneği ile görüşmeler yapılmaktadır.
  • Okullaşan Cezaevleri Projemiz: 2007-2008 döneminde başlatılan okullaşan cezaevleri projemizde geçmiş dönemlerde olduğu gibi devam edilecek ve bir bölge projesi olan bu projemiz geleceğe taşınmış olacaktır.