KULÜBÜMÜZÜN 1588. DÖNEMİMİZİN 3. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1588. Dönemimizin 3. Toplantısını yeni toplantı mekanımız olan Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Onur Konuğumuz ve konuşmacımız ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Uzay PEKER’di.

21 kişilik bir katılımla gerçekleşen toplantımızda, kulübümüzün ritüellerine uygun olarak Tarihte Bu Ay, Göğe Selam ve yeni eklenen Kaç Yıl Oldu? Bölümlerini gerçekleştirdik.

Toplantının açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’ın sunumu sonrasında Tarihte Bu Ay Bölümü, Göğe Selam Bölümü ki, bu bölümde 16 Temmuz 2011’de aramızdan ayrılan ve ebediyete intikal eden GDB. Hüsamettin YARIMSAKALI andık.

Başkanımız Murat DOĞRU, Interact Kulüp başkanımız Itc. Yiğit Bora DOĞRU’nun İtalya, Katanya’da yer alan ve Rotary Kulübü olarak kardeş kulübümüz olan Augusta Interact Kulübü ile kardeşlik protokolü imzalamak için 27-29 Temmuz Tarihleri arasında İtalya’ya gideceğini duyurdu. Bu konunun mimarı olan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e defaten teşekkür etti.

19 Temmuz tarihli toplantımız, kulübümüzün 4 yıldır bursiyeri olan ve Ankara Üniversitesi Elektronik Bölümünden mezun olan Mert ÖZTÜRK’ün davetli olarak katıldığı kulübe teşekkür ettiği ve savunma sanayisinde işe girdiği müjdesini verdiği önemli bir anıya da sahne oldu. Başkanımız kulübümüz adına kendisinin başarıları ile grur duyduğumuzu ve her zaman aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı kürsüden ifade etti.

Sonrasında, Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Onur Konuğumuz ve konuşmacımız ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Uzay PEKER’e Macaristan’da kendisi tarafından keşfedilmiş olan, “Kanuni Sultan Süleyman’ın Türbesinin Keşfi ve Bulgular” konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız söz almadan hemen önce Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN kendisinin kısaltılmış ve özetlenmiş özgeçmişini kürsüden okudu.

Konuşmacımızın muhteşem sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 15 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı.

“Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık.

Başkanımız tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Saygılarımızla.