KULÜBÜMÜZÜN 1593. DÖNEMİMİZİN 7. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1593. Dönemimizin 7. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Emekli Askeri Ateşe ve Harp Tarihi Uzmanı Ferhat İNANÇ’dı.

26 kişilik bir katılımla %77 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda söz verdi. Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN’ın sunumu sonrasında, başkanımız Murat DOĞRU, Onur Konuğumuz ve konuşmacımız Emekli Askeri Ateşe ve Harp Tarihi Uzmanı Ferhat İNANÇ’a “Sakarya Meydan Murabesinin Bilinmeyenleri ve Etkileri” konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız söz almadan hemen önce Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Murat SOYSALAN kendisinin kısaltılmış ve özetlenmiş özgeçmişini kürsüden okudu.

Konuşmacımızın sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Başkanımız Murat DOĞRU, Interact Kulüp başkanımız Itc. Yiğit Bora DOĞRU’nun İtalya, Katanya’da yer alan ve Rotary Kulübü olarak kardeş kulübümüz olan Augusta Interact Kulübü ile kardeşlik protokolü imzalamak için 29-31 Ağustos tarihleri arasında İtalya’ya gideceğini duyurdu. Bu konunun mimarı olan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’e defaten teşekkür etti.

Başkanımız Portekiz’e eğitimi için gidecek olan GDB.Rtc. Can Bahadır’a, konser programı için Sinan ONAT’a ve 14-16/17 Eylül 2018 tarihlerinde Şebinkarahisar’a Yaşar başkanın çiftliğine düzenlenecek olan gezi için GDB. Rtn. Erkan ULUKAN’a söz verdi.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 10 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı.

“Bir milletin ahlak değeri o milletin yükselmesini sağlar…” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Saygılarımızla.