KULÜBÜMÜZÜN 1599. DÖNEMİMİZİN 13. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1599. Dönemimizin 13. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. %65 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Mert ÖZMUT’un ani rahatsızlığı için geçmiş olsun dileklerini iletti ve kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda kendisinesöz verdi.

Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Mert ÖZMUT’un sunumu sonrasında, başkanımız Murat DOĞRU, Toplantımızın Onur Konuğu, Konuşmacımız Geçmiş Dönem BaşkanıRtn. Erhan SERTOĞLU’na “Göbeklitepe” konulu sunumu için söz verdi.

Gazi Rotary Kulübü’nden olan Toplantımızın Onur Konuğu, Konuşmacımız Geçmiş Dönem BaşkanıRtn. Erhan SERTOĞLU’nun sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Toplantımızın Göğe Selam bölümünde kulübümüzün 1994 yılında 54 numara ile kayıtlı üyesi olan, daha sonra iş yoğunluğu nedeni ile aramızdan 30.06.2008’de ayrılan ve bir süredir kanser tedavisi gören pilot İrfan ÖNOL’un ebediyete intikal ettiğini belirttik. Rotary ailemize, değerli eşi Nilgün hanımefendiye ve tüm Önol ailesine başsağlığı diledik. 10 Ekim 2018’de öğlen namazını müteakip olarak Eskişehir Yolu üzerinde yeni yapılmış olan Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde cenaze namazına katıldığımızı kendisinin ardından Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildiğini ifade ettik.

Kardeş Kulübümüz olan Augusta Kulübünün Rotaryenlerinin İtalya’dan Ankara ve İzmir’e geleceklerini belirttik. GDB ve Vakif Komitesi Başkanımız Abdullah KÜREĞİBÜYÜK program hakkında bilgilendirme yaptı.Toplantı sonrasında Çankaya Sosyal Kalkınma Projesi Süt Tesisi Projemizin toplantısını yapacağımızı başkanımız ifade etti.

14 Ekim 2018 Cuma günü ASO 2. OSB’de yer alan badem fidanlığımıza bu yıl da 110 adet badem fidanı dikeceğimizi belirttik. Bu dikime tüm dostlarımızı davet ettik.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 5 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’den söyledi. “Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır…” Mustafa Kemal ATATÜRK.

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.