KULÜBÜMÜZÜN 1603. DÖNEMİMİZİN 17. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1603. Dönemimizin 17. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. %60 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreter Vekilimiz Rtn. Gence ERDAĞI’ya kulüp devam oranı, mutlu günler ve diğer duyurular konusunda söz verdi. GDB Yaşar KAYNAK ve değerli eşi Gülay’ın annesi Mübeccele BAKICI’nın hastalığından dolayı üzüntüsünü dile getirdi ve geçmiş olsun dileklerimizi iletti. Ayrıca GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK’ün değerli eşi Birgül Küreğibüyük’ün anneannesinin vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve başsağlığı diledi.

Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Gence ERDAĞI’nın sunumu sonrasında, başkanımız kendisine teşekkür ederken, Konuşmacımız Metin İlkay ÇİMEN’e “Şaraplı Hayat ile Şarap Tadımı” konulu sunumu için söz verdi. Konuşmacımız Metin İlkay ÇİMEN’in sunumunu keyif ve ilgi ile izledik, sorular sorduk ve doyurucu yanıtlar aldık. Kendisine teşekkür belgemizi kulübümüz adına Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU takdim etti.

Toplantımızın diğer bölümünde UR Başkanı Barry RASSIN’in ziyareti ve Sosyal Kalkınma Projenizin gelişmeleri konusunda duyurular yapan başkanımız özellikle Bowling Turnuvamız konusunda takım kaptanımız GDB Rtn. Erkan ULUKAN’a izlenimlerini ifade etmesi için söz verdi. Erkan ULUKAN, takımımıza adaylarımızı beklediğini ifade ederek kulübümüze teşekkür etti.

Sosyal Kalkınma Projesi Süt Tesisi Projemizin Ayaş Çeltikçi Köyü’nde 11 Kasım’da saat 20.30’da Kooperatif Toplantısını yaptığımız toplantının verimsiz geçtiğini ve kendilerinin projede yer almak istemediğini ifade eden başkanımız tüm dostlarımızı Merzifon’a Damızlık Havyan Üretimi, Süt Birliği ve Arı Gibi Çalışan Kadınlar Kooperatifi ziyaretine davet etti. GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK ve GDB Rtn.Necil BÜYÜKPAMUKÇU ile birlikte proje ortaklığı için sabah saat 16 Kasım 2018 06.00’da ziyarete gittiklerini ve olumlu görüş ile geri döndüklerini ifade etti.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 2 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü GD Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU söyledi: “Rhat uyu atam bu vatan bizlere emanettir” Anonim

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.