KULÜBÜMÜZÜN 1616. DÖNEMİMİZİN 27. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1616. Dönemimizin 28. Toplantısını Holiday Inn Otelinde gerçekleştirdik. %72 geçici devam oranı ile gerçekleşen toplantımızın açılışında Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn.Mert ÖZMUT’a kulüp devam oranı, mutlu günler ve diğer duyurular konusunda söz verdi.

Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn.Mert ÖZMUT’un sunumu sonrasında, başkanımız kendisine teşekkür ederken, toplantımızın onur konuğu ve konuşmacımız Uluslararası Rotary Zone 20 B Vakıf Koordinatörü GDG Rtn. Yeşim YÖNEY’e söz verdi.

Konuşmacımız bizleri dünyanın çok farklı bölgelerine götüren, zaman zaman düşündüren, zaman zaman da duygulandıran muhteşem bir sunum yaptı. Büyük bir derinliği olan konuşmada, 46 yaşında Guvernör olmuş bir Rotaryen’in tüm dünyadaki Rotary vakıf projelerini yorumladığı muhteşem bir özet vardı.

Videolar ve görseller ile detaylandırılmış sunumu izlemeye gelen değerli dostlarımızın tamamı dikkat ve ilgi ile geceye katıldı, sorular sordular ve doyurucu yanıtlar aldılar. Muhteşem sunumu ve konuşması sonrasında başkanımız kendisine teşekkür belgesini ve küçük anıları takdim etti.

Toplantımızın duyurular bölümünde, meslek hizmetleri ödül gecemiz, ocakbaşı toplantılarımız, eşler toplantılarımız detaylı olarak yer aldı. Özellikle, Meslek Hizmetleri ödül Gecemiz ile ilgili olarak teşekkür mesajlarını okuyan başkanımız, Konya’dan, İstanbul’a, Bakü’den, İzmir’e kadar olan teşekkür mesajlarını ve kulübümüzün mesajlarını okudur.

Sosyal Kalkınma Projenizin gelişmeleri, yarı yıl toplantısını, ocakbaşarını ve benzeri konularda duyurular yapan başkanımız özellikle kulübümüze gösterdiği olumlu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Müteakiben başkanımız, Kaç Yıl Oldu? bölümünde Rauf DENKTAŞ’ın ölüm yıldönümünü andı.

Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU Rauf Denktaş’dan bir sözü söyledi: “İnsanın pusulası bilimdir. Bilimsiz kişi, pusulasız kişiye benzer, karaya oturacak, başını taşlara çarpacaktır.” Rauf DENKTAŞ

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı. Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.