LÖSEV’e Küresel Bağış Projemiz Hürriyet Ankara ekinde yer aldı

Ankara Bahçelievler Rotary Kulübümüzün 74.500.-USD Bütçeli ve Bölgemizin En Büyük LÖSEV Küresel Bağış Projesi 05 Temmuz 2011 tarihli Hürriyet Ankara ekinde yer aldı

 

Bahçelievler Rotary yardımda hız kesmiyor

 

BAHÇELİEVLER Rotary Kulübü son bir yıl içerisinde Lösemili çocuklara yönelik yaptığı sosyal sorumluluk projelerine Lösemili Çocuklar Köyüne Doku Tipleme Cihazı temini için gerçekleştirilen Küresel Bağış projesiyle devam etti.

 

Yıl içinde lösemili çocuklara ve ailelerine yönelik dört sosyal sorumluluk projesini başarıyla gerçekleştiren Bahçelievler Rotary Kulübü ilk olarak “Enerjini Verimli Kullan Enerjisiz Kalma” projesini gerçekleştirdi. Bahçelievler Rotaract Kulübü, proje kapsamında LÖSEV İlköğretim Okulu öğrencilerine, enerjinin önemi, doğru ve verimli kullanımı ile ilgili seminer vererek öğrencilerin enerji kullanımı konusunda daha bilinçli olmasına katkı sağladı. Aralık ayında ikinci projelerini gerçekleştiren Rotaract Kulübü, LÖSEV bünyesinde ücretsiz tedavi gören lösemili çocukların anneleri ve LÖSEV kadın çalışanlarına meme sağlığı, meme kanserinin teşhisi konusunda farkındalık semineri verdi. Proje kapsamında Gazi Üniversitesi Radyoloji Anabilimdalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül Özdemir’in de katılımıyla tedavi yöntemleri konularında “Memenizi Korumak Sizin Elinizde farkında mısınız?” semineri verildi.

Fazıl Say konseri

Bahçelievler Rotary Kulübü tarafından gerçekleştirilen bir diğer proje ise geliri LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü’nde kullanılacak olan Fazıl Say Piyano Resitali oldu. Bilkent Üniversitesi Konser Salonu’nda geçen mart ayında gerçekleştirilen resitale 720 kişi katılırken buradan elde edilen tüm gelir, Lösemili Çocuklar Köyüne ekipman temini için, LÖSEV’e bağışlandı. Bahçelievler Rotary Kulübü son olarak da Kanada’dan Calgary North ve Calgary Downtown Rotary Kulüplerinin yanı sıra Türkiye’deki 2430. Bölge ve Kanada’daki 5360. Bölge’nin katkıları ile “Doku Tipleme Cihazı”nı Lösemili Çocuklar Köyünde bulunan araştırma laboratuvarına bağışlandı.Dönem başkanı Levent Çolak, bağış töreninde yaptığı konuşmada bu cihazın Lösemili Çocuklar Köyüne teslim edilmesiyle Lösemili Çocukların tedavisine katkıda bulundukları için çok mutlu olduklarını belirtti.