Toplum Liderleri Geliyor Projemizin Başvuruları Başladı

Gazi Universitesi web sitesinde başvuru formunun bulunduğu projemiz ile ilgili detaylı açıklama aşağıda verilmiş olup ilgili tüm öğrencilerin başvurularını bekliyoruz.

http://www.iibf.gazi.edu.tr/news/0101/tlg.htm
 

 

ANKARA, ANKARA BAHÇELİEVLER, ANKARA BAŞKENT VE ANKARA GAZİ ROTARY KULÜPLERİ ORTAK PROJESİ

 

PROJE ADI : TOPLUM LİDERLERİ GELİYOR (TLG)

 

UYGULAMA YERİ : ANKARA GAZİ ÜNİVERSİTESİ


TARİH : 23 EKİM – 25 ARALIK 2010

 

PROJE TANIMI: Rotary’nin üniversitelerin iktisat ve eğitim fakültelerinde okuyan gönüllü 3. sınıf öğrencilerine (yaklaşık 50–60 kişi) ders saatleri dışında yaklaşık 2 aylık süre içerisinde liderlik ve vizyon kazandırma projesidir.

 

PROJE AMACI: Gelecek nesillerimizi emanet edeceğimiz gençlere ve öğretmen adaylarına çağdaş bir ufuk kazandırmak ve gidecekleri bölgelerde bir toplum lideri olarak taşıyacakları sorumluluğu göğüsleyebilmek açısından, üniversitelerinin kendilerine sağladığı kıymeti tartışılmaz katkıların yanında, ek değerler kazandırabilmektir.

 

EĞİTİMCİLER: Proje ağırlıklı olarak, üniversitelerin kendi içerisinde sağlanacak mekânlarda, konusunda uzman, toplum tarafından tanınmış, örnek alınabilecek nitelikte kişiler tarafından 1–2 haftada bir verilecek eğitimler ve aktiviteler şeklinde yürütülecektir. Eğitim sonunda tam katılım sağlayan öğrencilere sertifikalar verilecektir.

 

EĞİTİMLERİN İÇERİĞİ:

 

1. Mesleki Eğitimler: Liderlik ve temelleri, etik, meslek etiği, zaman yönetimi ve motivasyon, özgüven, iletişim, etkileşim ve sorun çözme, kalite, sürekli iyileştirme ve mükemmellik arayışı, yaratıcılık, yenilikçilik, çevre bilinci vb.
2. Kişisel eğitimler: Görgü kuralları, sofra kuraları, giyim, dans, ilk yardım, topluluk önünde konuşma, kendini anlama, sanatı (klasik müzik ve resim eğitimleri), estetiği anlama vb seminerleri ve opera, bale vb sanat etkinliklerinin yerinde izlenmesi.
3. Genel Kültür Eğitimleri: Çağdaş Türkiye ve Atatürkçülük ile ilgili panellerin düzenlenmesi ve Kurtuluş Savaşının geçtiği yerlerin (Duatepe, Kocatepe vb) ziyaret edilmesi.