Tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutlarız. Guvernörümüzün konu ile ilgili mesajı aşağıda verilmiştir.

—————————-

 

Dünya Kadınlar Günü

Değerli Rotary Ailemiz,

 

Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanan özel bir gündür.

 

Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumluluklar, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirtmektedir.

 

Dünyanın pek çok ülkesinde gündeme dahi gelmemişken, Türk kadınının toplumda olması gereken yeri almasının Türkiye Cumhuriyetinin çağdaşlaşma kararlılığının en açık ifadesi ve başarısının da en önemli bir göstergesidir. Cumhuriyetimizin yükselmesinde, demokrasimizin gelişmesinde ve milli kültürümüzün çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılmasında eğitimli, çalışkan, özgür düşünceli ve erdemli Türk Kadınına büyük görevler düşmektedir.

 

Yüce Önder Atatürk’ün ‘Dünyanın hiçbir kadını ben vatanımı kurtarmak için Türk kadınından daha fazla çalıştım diyemez’ sözü buna en güzel örnektir. Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte Türk kadını, çağdaş ve dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmiştir.

 

Türk Kadınını ilim ve fen sahibi yapmada ve Türkiye’yi kadınlarla birlikte kalkındırma yaklaşımlarından dolayı Yüce Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunuyor, tüm kadınlarımızın 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ nü kutluyoruz.

 

Sevgilerimizle,

 

KEMALETTİN Erbilgin & MERAL

Kemalettin ERBİLGİN