Rotary kulübümüz, kendinde önce hizmet felsefesini benimsemiş büyük ve köklü bir ailedir. Kulübümüz Uluslararası Rotary 2430. Bölgenin kurulduğu 1985 yılından bu yana kuruluş felsefesine sadık, kendine özel ritüelleri olan, geleneklerine bağlı bir çizgidedir.
Geçmişten bugüne kadar devam eden ve dönemimizde sürekliliği bulunacak başlıca projelerimiz…
2019 yılında 35. yılını kutlayan kulübümüz, Ulus Rotary Kulübü önderliğinde, kurucu başkanımız Rotaryen Dr. Berdan AKALIN tarafından 05.Nisan.1985 tarihinde kurulmuştur. Kulübümüzün Kurucusu olan Dr. Berdan AKALIN’ın isminin verildiği Berdan Akalın UR. 2430. Bölge Geleneksel Bowling Turnuvası her sene düzenlenmektedir.
Dünya genelindeki insanların bir araya geldiği ve kendilerinde kalıcı bir değişim yaratmak için harekete geçtiği bir oluşum olan Rotary’nin 1,2 milyon komşularına, arkadaşlarına, liderlerine ve sorun çözücülerine katılın.
Rotary’ye bağış yapmak temiz su ve sağlıklı yaşam anlamına gelir. Bir zamanlar çocuk felci gibi hastalıkların yol açtığı bölgelerde sağlık ve umut. Ekonomik gelişme ve yeni fırsatlar. Finansal yardımınız tüm bunları ve daha fazlasını sağlar.
Rotary, dünya çapında 35.000+ kulüpte 1,2 milyon tutkulu bireydir. Bizler uluslararası bir organizasyon ve yerel bir topluluk lideriyiz. Birlikte kendi arka bahçelerimizde ve tüm dünyada değişime öncülük ediyoruz.
Kulübümüzün katıldığı ve son paylaştığımız duyurulara aşağıdan ulaşabilirsiniz