BAHÇELİEVLER INTERACT KULÜBÜMÜZ, İTALYA AUGUSTA INTERACT KULÜBÜ İLE KARDEŞ KULÜP OLDU

Değerli Rotary Ailemiz,

INTERACT Kulüp Başkanımız, Itc. Yiğit Bora DOĞRU, 27-31 Ağustos 2018 Tarihlerinde İtalya 2110. Bölge’de yer alan ve kulübümüzün kardeş Kulübü olan AUGUSTA Rotary Kulübünün kurmuş olduğu AUGUSTA Interact Kulübü ile kardeş kulüp olmak için Kulüp Guvernör Ziyaretine İtalya, Augusta’ya gitti.

Çok güzel geçen programında Augusta Kulübü ile Ankara Bahçelievler Rotary Interact Kulübümüz kardeş kulüp oldu. Bu kardeşliğin bir çok ortak projeye potansiyel oluşturması için Kulüp Başkanımız toplantıda İngilizce olarak konuşma yaptı ve ortak yapılabilecek projeleri sıraladı. Augusta Interact Kulübü Başkanı Vanessa STRAZZULLA, UR 2110. Bölge Başkanı Maria Virginia PITARI, UR 2110. Bölge Guvernörü Giombattista SALLEMI’de oldukça güzel duygu yüklü konuşmalar yaptılar.

Konuşma sonrasında imza törenine geçildi. Protokolü Ankara Bahçelievler Interact Kulübümüz adına Itc. Yiğit Bora DOĞRU, UR 2430. Bölge Interact Bölgemiz adına Itc. Yağmur KORURLAR ve UR 2430. Bölgemiz adına N.Altan ARSLAN imzaladılar. İtalya tarafında ise, Augusta Interact Kulübü Başkanı Vanessa STRAZZULLA, UR 2110. Bölge Başkanı Maria Virginia PITARI, UR 2110. Bölge Guvernörü Giombattista SALLEMI imzaladılar.

Rotary’de Kardeş Kulüp olmak önemli anlamlar taşıyor. Özellikle bu kardeşlikler üzerine projeler yapabilmek ve bunu yıllarca sürdürebilmek önemli. Bilindiği gibi Ankara bahçeleivler Rotary Kulübü ve İtalya Catania Augusta Rotary Kulübü kardeş kulüpler. Augusta Interact Kulübü ile Ankara Bahçelievler Interact Kulübümüzün kardeşlik protokolü sadece kulüplerin ortak projelerine olanak sağlamayacak belki de iki ülke arasındaki dostluk zincirine bir yeni halka ekleyecek.

Protokol sonrasında, Ankara Bahçelievler Interact Kulübümüz adına Itc. Yiğit Bora DOĞRU oradaki Interactlarımız, değerli Rotaryen dostlarımız ile birlikte dostluk aktiviteleri yaptılar, gezdiler, yemek yediler ve gitar çaldılar, spor yaptılar ve kültürel alışverişte bulundular. Ankara Bahçelievler Interact Kulübümüz adına Itc. Yiğit Bora DOĞRU harika anılar ile Ankara’ya geri dönerken, İtalyan Rotaryen dostlarımızı ve Interact’larımızı ülkemize davet etti. Bu davetten İtalyan Rotaryen dostlarımızı ve Interact’larımız çok büyük mutluluk duydular ve katılacaklarını söylediler.

Ankara Bahçelievler Interact Kulübümüz böylelikle ilk uluslararası kardeşliğini de 2018-2019 döneminde gerçekleştirmiş odu. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay UR 2110. Interact Asamblesinde Bölgemiz’de 2110. Bölge ile Kardeş Bölge olmuştu. Bu güzel gelişmelerin mimarı olan GDB Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK başkanımıza, Bölge IBT’miz Yağmur KORURLAR’a, Guvernör Yardımcısı, UR. 2430. Bölge Interact Komitesi Rtn. Murat YİĞİTER’e, STAR Grubu Guvernör Yardımcımız Bekir Sıtkı ASLAN’a ve en başta UR. 2430. Bölge Guvernörümüz Rtn. Altan ARSLAN ve değerli eşi Neslihan’a teşekkürü bir borç biliriz.