Doğumunun 200. Yılında Ulusal Piyano Yarışması 2 Aralık 2010 Perşembe Günü Kura Çekimiyle Başladı

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile ortak düzenlediğimiz "Doğumunun 200. Yılında Ulusal Piyano Yarışması" 2 Aralık 2010 Perşembe günü Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans salonunda öğrenciler, veliler ve jüri üyelerinin katılımıyla yarışmacıların hangi sırada yarışacaklarının belirleneceği kura çekimiyle başladı.

 

Kura öncesi başkanımız Levent Çolak ve jüri başkanı Kamerhan Turan birer konuşma yaparak tüm katılımcılara hoşgeldiniz dediler ve yarışma hakkında kısa bilgi verdiler.

 

Türkiye’nin 7 farklı ilinden 21 genç piyanistin katıldığı yarışma süresince Ankara dışından gelen öğrencilere Başkent Üniversitesi öğrenci yurtlarında kalma ve yemek imkanı ücretsiz sunuldu.

 

Yarışma 3 ve 4 Aralık 2010 tarihlerinde Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans salonunda jüri üyeleri ve velilerin katılımıyla halka açık olarak geçekleşti.

 

8 kişiden oluşan jüride Ankara Bahçelievler Rotary Kulübümüzü temsilen Geçmiş Dönem başkanlarımızdan Abdullah Küreğibüyük yer aldı.

 

Yarışma süresince Başkent Üniversitesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans salonunun bulunduğu binanın girişinde yarışma posterimiz asıldı.