KULÜBÜMÜZÜN 1596. DÖNEMİMİZİN 10. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1596. Dönemimizin 10. Toplantısını Holiday Inn otelinde gerçekleştirdik. Toplantımızda Kulübümüzün uzun yıllardır süren, tüm kulübümüzün ve tüm başkanlarımızın emeği ile bu günlere gelen, UR 2430. Bölge 2017-2018 Dönem Guvernörü Serdar ÜNLÜ’nün çok büyük çabaları ile geçtiğimiz dönemde finansal destek sağlanan Çankaya Sosyal Kalkınma Projesi – Süt Tesisi Projemizin 1. Toplantısını yaptık.

Toplantımızın başında, kulüp devam oranı, mutlu günler ve duyurular konusunda Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn.Mert ÖZMUT’a söz verdi. Kulüp Genel Sekreterimiz Rtn. Mert ÖZMUT’un sunumu sonrasında, başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, geçmiş Kulüp Genel Sekreterimiz Dr. Murat SOYSALAN’a söz verdi. Şebin Karahisar programımız için GDB Rtn.Yaşar KAYNAK, GDB Rtn.Erkan Ulukan ve GDB Rtn.Kadri Güneş Başkanlarımıza ve katılan tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür etti. İstifa konuşması sonrasında başkanımız Murat DOĞRU, kulübümüzün en önemli projesi olan söz konusu projenin detaylarını içeren bilgilendirme sunumunu yaptı. GDB. Rtn. Abdullah KÜREĞİBÜYÜK ve GDB Rtn. Necil BÜYÜKPAMUKÇU’nun sunumları sonrasında soru ve cevaplar kısmında proje içeriği ile ilgili detaylı görüşmeler gerçekleşti ve bu görüşmelerin proje süresince sürmesi kararı verildi. Başkanımız 170 gün içinde projenin tamamlanması gerektiğini belirterek katkı veren tüm dostlarımıza teşekkür etti.

Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU, 23 Eylül’de Rotary, Rotaract ve Interact Kulüplerimiz olarak Rotary Gençlik Ayı temamıza da uygun olacak şekilde ortak proje yapacağımızı ifade etti ve Erkan ULUKAN başkanımıza söz verdi.

Müteakiben başkanımız kulüp toplantılarımızın hoş bir seda ile sonuçlanması için, Kaç Yıl Oldu? bölümünde güncele yansıyan, ülkemizden ve dünyadan nüanslı 5 anıyı sundu. Neşeli geçen bölüm sonrasında haftanın son sözünü geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine başkanımız Rtn. Murat DOĞRU ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı. “Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.