KULÜBÜMÜZÜN 1600. DÖNEMİMİZİN 14. TOPLANTISI

Değerli Rotary ailemiz,

Kulübümüzün 1600. Dönemimizin 14. Toplantısını Holiday Inn Otelinde Rotaract Kulübümüz ve Intercat Kulübümüzle birlikte, Kardeş Kulübümüz olan Augusta Rotary Kulübü, Augusta Interact Kulübü, Augusta Rotaract Kulübü, Ankara Gazi Rotary Kulübü, Ankara Gazi Rotaract ve Interact Kulübü ile birlikte ortak toplantı olarak gerçekleştirdik. Toplantımızın başında konuşmalar yapıldı. Başkanımız Rtn. Murat DOĞRU’nun konuşması sonrasında sırası ile; UR 2110. Bölge Geçmiş Dönem Guvernörü Rtn.Concetto LOMBARDO, UR 210. Bölge Interact Temsilcisi M. Virginia PITARI, Yelenia LEANZA, Emin KARA konuşma yaptılar.

Ankara Gazi Rotary Kulübü Başkanı Kemal KORANEL ile Giuseppe PITARI ve ICC Komite Başkanı Abdullah KÜREĞİBÜYÜK kardeşlik protokollerini imzaladılar. Ardından, Ankara Gazi Interact Kulübü ve Messina Interact Kulüpleri Kardeşlik Protokolü imzaladılar. Bu imza töreni ardından Ankara Bahçelievler Rotaract Kulübü ve Augusta Rotaract Kulübü Proje İşbirliği Protokollerini imzaladılar.

İmza törenleri sonrasında Başkanımız Murat DOĞRU, bu güzel gelişmelerin mimarı olan vakıf komitesi başkanımız Abdullah KÜREĞİBÜYÜK ve 2110. Bölge ICC Komite Başkanı Giuseppe PITARI’ye ayrı ayrı teşekkür etti. Kendilerini alkışlattı.

Başkanımız Augusta Kulübü heyetine yaptığımız Ankara ve İzmir’i kapsayan 4 günlük Tarih ve Kültür boyutları olan programı sundu ve tüm dostlarımızı programa davet etti.

Neşeli geçen toplantımız 1600. Toplantımız olması nedeniyle pasta kestik, Kurucu Üyemiz Rtn. İrfan KANDEMİR başkanlığında tüm başkanlarımız pasta kestik. Haftanın son sözünü yine GDB Rtn.İrfan KANDEMİR ulu önderimiz Atatürk’ten bir söz ile kapattı. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Toplantımızın kapanışında, bir gönül bahçesi olduğumuzu bir defa daha anımsadık. Başkanımız toplantımızı tüm misafir ve dostlarımıza sağlıklı, huzurlu bir hafta geçirmelerini dileyerek ve dönem mottomuz olan “İlham Kaynağı Olalım” ifadesini söyleyerek, ritüellerimize uygun olarak çana vurarak kapattı.

Rotaryen saygı ve sevgilerimizle.