SİBER ZORBALIK VE GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI PROJEMİZ SÜRATLE YOL ALIYOR.

Değerli Rotary Ailemiz,

Türkiye Bilişim Derneği – Genç ve Rotary ortak projesi olarak başlattığımız Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı Projemiz kapsamında 4 farklı ilde 6 Rotary Kulubü ile 10 seminer düzenlenmiş ve 2150 öğrenci ve veliye eğitimler verilmiştir.

Sunumların geliştirilmesi ile ilgili bir komite oluşturularak, uzmanlık alanlarına göre bireylerin sunumların gelişiminde katkı vermesi sağlanmıştır.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile toplantılar yapılmış, MEB Yegitek Genel Müdürlüğü bünyesinde tüm daire başkanlarının ve bu daire başkanlıklarında çalışan personellerin bulunduğu 30 kişilik bir kurul ile toplantı yapılmıştır.

Toplantı sonucunda projemizin eğitmenleri ile birlikte, EBA’ya siber zorbalık konularında senaryo geliştirilmesi, içerik ve sunum konusunda karşılıklı destek ve kamu spotlarının oluşturulması konularında karşılıklı sözlü mutabakat yapılmıştır.

Ayrıca projemiz için genel izin belgesinin düzenlemesi için çalışmalar MEB’de başlatılmıştır.

Aşağıda özet olarak yapılan tüm etkinlikler yer almaktadır:

 • Ankara Sınav Kolejinde yer alan 600 öğrenci ve 15 öğretmene Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi verilmiştir.
 • Türkiye geneli 9 ayrı ilden, 22 STK ve 11 Ayrı Rotary Kulübü üyesinden toplam 40 eğitmen adayı katıldığı Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı Eğitmen Eğitimi 2 Günlük programı yapılmıştır. 40 proje eğitmeni mezun olmuştur.
 • Gaziantep Atabek İlkokulu ve Ortaokulunda eğitmenlerimizden Hande Ay tarafından 100 çocuğumuza Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili eğitim verilmiştir
 • TOKİ Ikram Cirit Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerinden oluşan 150 öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili eğitim verilmiştir.
 • Özel Ordu Uğur Anadolu Lisesi 1. ve 2. sınıflara eğitmenlerimizden Nagihan Akarsu tarafından 100 öğrencimize Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili eğitim verilmiştir.
 • Ankara Yüce Kolejinde 250 öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi verilmiştir.
 • Süleymaniye Eğitim Kurumlarında öğrenim gören 150 öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili eğitim verilmiştir.
 • Gaziantep Birey Okulları 4. Sınıfta yer alan 100 öğrencilerine projemiz kapsamında Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı özel semineri düzenlenmiştir.
 • Eskişehir, Beyhan Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesinde 200 öğrenciye öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı seminer düzenlenmiştir.
 • Gaziantep Galip Deniz Ortaokulu’nda 100 veliye ve 200 öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı semineri verilmiştir.
 • Fatma – Hacı Hüseyin Akgül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören 200 kız öğrenciye Siber Zorbalık ve Güvenli İnternet Kullanımı semineri verilmiştir.

Tüm proje paydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Projedeki tüm etkinlik ve aktiviteleri aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

https://siberzorbalik.com.tr/tamamlanan-etkinliklerimiz/

 

bir yorum bırakın